AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Utworzono dnia 08.11.2016, 14:23

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Jest to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do klas I szkół podstawowych. Patronat Honorowy objęli: Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole, na drodze, w czasie zabaw.

Dzieci w ramach programu otrzymały książeczki edukacyjne. Na zakończenie programu odbędzie się „Test Bezpieczeństwa”, będący podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Za poprawne rozwiązanie testu dzieci otrzymają Dyplom Akademii Bezpiecznego Puchatka. Po przeprowadzeniu zajęć szkoła nabywa prawo do posługiwania się certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

oprac. Maria Głaz