AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Utworzono dnia 05.10.2021, 08:25

Akcja Sprzątania Świata

W dniu 22.09.2021 r. uczniowie klas IV-VIII włączyli się w 28 Akcję Sprzątania Świata- Polska. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt tj. rękawice i worki do segregacji śmieci ruszyliśmy w teren. Akcja przebiegała pod opieką pedagoga szkolnego i nauczyciela wychowania fizycznego Każda klasa miała za zadanie posprzątać wyznaczony przez opiekunów obszar na terenie Trzciany. Wyruszyliśmy w czterech kierunkach tj. Szadowca (kl. VII), „pod las” (kl.V), w kierunku cmentarza ( kl. VIII) oraz w kierunku terenu wokół szkoły i kościoła ( kl.VI ). Najwięcej śmieci zebrali uczniowie z klasy V. Ich ciężar wymagał przewiezienia do szkoły specjalnym transportem tj. super wozem naszego pana dyrektora niezastąpionym w trudnych sytuacjach.

Dodatkowym akcentem tegorocznej akcji podkreślającym wagę i troskę o naszą planetę była wystawa plenerowa plakatów o tematyce ekologicznej zainicjowana przez Szkolną Grupę Ekolożki, do której przyłączyli się również inni uczniowie.

Zdjęcia z przeprowadzonej Akcji i wystawy można obejrzeć w załączonej fotorelacji: