ANDRZEJKI

Utworzono dnia 02.12.2018, 18:32

Na św. Andrzeja ...

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej –  w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.  To również jeden z tych dni w roku, kiedy można oderwać się od codzienności.

I tak oto w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 16:30 do 19:30  uczniowie klas IV – VIII bawili się przy dźwiękach ulubionych utworów i skocznej muzyki puszczanej przez  absolwenta naszej szkoły Adama Głaza. Bawili się wspólnie w tradycyjnym kółku, w grupach, tańczyli w parach. Nie mogło oczywiście zabraknąć konkursów – odważni stanęli w szranki w tańcu na gazecie, w parach   z balonikiem, zwinni wzięli udział w gorących krzesłach. Całość umilił poczęstunek   w postaci pizzy, kebabów,  przekąsek zorganizowanych przez Rodziców,  którym dziękujemy za zaangażowanie i opiekę nad dziećmi.