ANDRZEJKI

Utworzono dnia 06.12.2023, 14:35

Zaczarowany świat wróżb czyli Andrzejki w naszej szkole

Czwartek 30 listopada przebiegał w naszej szkole  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Według dawnych wierzeń, noc św. Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa i tę przygotowali uczniowie kl. 8. Podzieleni na grupy odwiedzili klasy 0 – 7, którym z pomocą odpowiednich rekwizytów dostarczyli pozytywnych emocji i  trochę rozrywki. Uczniowie przekłuwali papierowe serca, losowali bileciki z nazwami zawodów przyszłości, poznawali znaczenie poszczególnych kolorów, ustawiali buty, lali wosk.

Wieczorem odbyła się dyskoteka andrzejkowa dla klas 4 – 8, która była dopełnieniem tego dnia. Ulubiona muzyka, odpowiedni nastrój, dekoracje i poczęstunek w klasach sprawiły, że nasi uczniowie świetnie się razem bawili, integrowali, humory dopisywały i z pewnością ten dzień zaliczyli do bardzo udanych.