BALLADYNA

Utworzono dnia 06.12.2018, 18:47

„Balladyna” w mieleckiej Kanie

Do dwóch razy sztuka… Mimo że aktorzy Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku mieli problemy z dotarciem do Mielca, w końcu udało nam się z nimi spotkać. W dniu 4 grudnia 2018 r. w Katolickim Centrum Młodzieży KANA, działającym przy parafii MBNP w Mielcu uczniowie klas: VI, VII i VIII obejrzeli spektakl pt. „Balladyna” zrealizowany na motywach dramatu Juliusza Słowackiego.

Na scenie swój warsztat aktorski zaprezentowało troje utalentowanych młodych artystów. Zmierzyli się z trudnym dramatem romantycznym, będącym połączeniem szekspirowskiej tragedii z baśniowością opartą na motywach ludowych. Atmosferę pełną grozy i tajemniczości doskonale podkreślała trafnie dobrana muzyka, a scenografia, kostiumy i rekwizyty dopełniały całości widowiska.

Spektakl został bardzo pozytywnie odebrany przez naszych uczniów. Mamy nadzieję, że pozwoli im bardziej zrozumieć utwór, gdy będą go samodzielnie czytać i zmagać się z omawianiem na lekcjach języka polskiego. Osoby nieznające utworu otrzymały specjalne zaproszenie do przeczytania go w najbliższym czasie. Historia o dziewczynie, która owładnięta żądzą władzy i bogactwa dokonała wielu zbrodni i niegodziwości, od pokoleń znajduje odbiorców i jest obecna w kanonie literatury polskiej.