"BALLADYNA" W PUDEŁKU

Utworzono dnia 05.03.2023, 21:58

„BALLADYNA” W PUDEŁKU

Co mają  wspólnego z dramatem Juliusza Słowackiego: wafelek firmy „Goplana”, kuferek z pieczęcią, goniec szachowy, fiołki, gałązka wierzby płaczącej, chleb, flet, owieczka czy dzban malin?

O tym mogli się przekonać uczniowie klasy VIII, którzy na zakończenie omawiania lektury pt. „Balladyna”, w ramach powtórzenia i utrwalenia wiadomości o bohaterach i przebiegu akcji, przygotowali „magiczne pudełka”.

Czegóż tam nie było? Prawdziwe maliny, malinowe żelki, gliniane dzbanki, jabłka, berła, korony, szkatułki, sakiewki pełne monet, to tylko niektóre z rekwizytów, zamieszczonych w pudełkach.

Wszyscy ósmoklasiści z zaangażowaniem przystąpili do realizacji projektu, wykazali się dużą oryginalnością i kreatywnością. Każdy starał się, jak najlepiej zaprezentować, wykazując związek konkretnego przedmiotu z postacią czy wydarzeniem z dramatu.

Taka lekcja polskiego, inna niż wszystkie, na pewno zostanie w pamięci uczniów.