BEZPIECZNE WAKACJE

Utworzono dnia 28.06.2021, 21:38

BEZPIECZNE WAKACJE

W ostatnim dniu nauki 24 czerwca 2021 r. w upalne przedpołudnie na placu obok szkoły odbyło się przedwakacyjne spotkanie policjantów z uczniami. Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych w Czerminie mł. asp. Marcin Piątek i asp. Sebastian Kusek przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i różnego rodzaju zagrożeń związanych z letnim wypoczynkiem.

Wakacje to czas swobody i wypoczynku, wzmożonej aktywności na świeżym powietrzu oraz organizacji różnych form spędzania wolnego czasu, ale powinniśmy zachować rozwagę i rozsądek. Policjanci zaapelowali o to, abyśmy byli świadomymi użytkownikami ruchu drogowego. Szczególnie zwrócili uwagę na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Należy korzystać tylko z kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych na kąpieliskach strzeżonych lub wybrać wypoczynek na odkrytym basenie pod opieką ratowników.

Podczas wakacji powinniśmy także zachować ostrożność, korzystając z mediów  społecznościowych i Internetu, aby nie narazić siebie i swoich bliskich. Należy unikać kontaktu z nieznajomymi, pod żadnym pozorem nie korzystać z propozycji podwiezienia, nie przyjmować żadnych przedmiotów czy słodyczy. Zachowajmy wszelką ostrożność, abyśmy zdrowi,  wypoczęci i pełni energii wrócili do szkoły!