"BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ..".

Utworzono dnia 08.03.2017, 23:07

„Być kobietą, być kobietą”.

Dzień ósmy marca – uśmiechy na twarzach, miłe słowa. Tak też było w tym dniu w naszej szkole. Chłopcy z klasy piątej i szóstej zadbali o to, by na twarzy wszystkich pań (i tych dużych, i tych małych) zagościł uśmiech. Przygotowali specjalne wydanie programu telewizyjnego, w którym w humorystyczny sposób przedstawili wiadomości z kraju i ze świata coraz skuteczniej rządzonym przez kobiety. Po informacjach pojawiła się reklama plastra odchudzającego o nazwie „Chud – nij” – rewelacyjnego środka, przeznaczonego dla wszystkich zainteresowanych szybkim osiągnięciem super szczupłej sylwetki a’la szkielet.

Druga część uroczystości należała już do dziewcząt z klas IV – VI, które wzięły udział w wyborach Super Dziewczyny SP w Trzcianie. Sześć kandydatek walczących o ten tytuł musiało wykazać się zwinnością, umiejętnościami kulinarnymi, spostrzegawczością oraz talentem aktorskim i wokalnym. Układały, więc reklamy wylosowanych przedmiotów, biły pianę z białek, liczyły literki w podanym tekście, śpiewały instrukcje obsługi różnych urządzeń. Zmaganiom dziewczyn towarzyszyło wiele humoru, pozytywnych emocji i głośnego dopingu publiczności.

Wszystkie uczestniczki, za dzielną walkę, otrzymały certyfikaty Super Dziewczyny, a tytuł Super Dziewczyny naszej szkoły zdobyła zwyciężczyni wyborów Ola Wilk z klasy VI.

Zakończeniem uroczystości były życzenia od chłopaków i ekspresyjnie wykonany przez nich układ taneczny do piosenki „Polskie dziewczyny”.

Dziewczynom gorąco gratulujemy, a z okazji Dnia Kobiet wszystkim uczennicom, nauczycielkom, pracownicom naszej szkoły życzymy samych radosnych chwil!

oprac. Jadwiga Rządzka