"DROGA DO SZCZĘŚCIA" - TEATR LALEK "KUKIEŁKA"

Utworzono dnia 08.06.2022, 10:19

„Droga do Szczęścia” – Teatr Lalek Kukiełka

W czwartek 2 czerwca zagościł w naszej szkole Teatr Lalek Kukiełka z Ptaszkowej z przedstawieniem „Droga do Szczęścia”. Oddziały przedszkolne oraz uczniowie kl. II – III obejrzeli pouczającą historię staruszki, której losy stały się podstawą do pokazania dzieciom czym tak naprawdę jest szczęście i w jakich momentach życia możemy je odczuwać. Bajka uzmysłowiła im, że najważniejszy jest drugi człowiek, a prawdziwego szczęścia nie da się kupić. Błyskotki może na chwilę poprawiają humor, ale nie są w życiu najważniejsze. W przedstawieniu występuje 7 lalek, ręcznie wykonanych przez Muzeum Lalki w Pilźnie. Wszystkie, to kukiełki sceniczne, mające ponad metr wysokości i bardzo estetycznie wykonane. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci miały okazję, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i powiedzieć jak one rozumieją pojęcie szczęścia i kiedy je odczuwają. Jedno jest pewne, i jest to puenta bajki „ Szczęście prawdziwe i szczęście szczere, tworzą nie rzeczy lecz przyjaciele”.