DZIEŃ DYNI

Utworzono dnia 27.11.2023, 19:24

Dzień Dyni

W dniu 17 listopada Szkolna Grupa „ Ekolożki i Ekolodzy” oraz SU zorganizowała kolejną akcję promującą zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem „Dzień Dyni”. Tego typu akcje cieszą się w naszej szkole dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wielu osób, jednak  tegoroczna przerosła nasze wszelkie oczekiwania pod względem różnorodności atrakcji i przygotowanych potraw.

Grupa Szkolnych „Ekolożek i Ekologów”, członkowie SU, nauczyciele, rodzice uczniów klas I – VIII oraz dzieci z przedszkola i oddziału „0” wraz z rodzicami włączyli się z ogromnym zaangażowaniem w jej przebieg. Grupa szkolnych „Ekolożek i Ekologów” podobnie jak w roku ubiegłym  podzieliła się zadaniami. Otrzymała produkty zakupione w ramach środków z Gminnego Programu Profilaktyki i przygotowała zarówno deserowe  jak i wytrawne potrawy w których głównym składnikiem była dynia. Na naszym stole, w tym roku, nowością były dania obiadowe w postaci zupy krem z dyni, lecza w wersji wege z dyni oraz pierogów i kopytek z dynią, które przygotowane zostały głównie przez  rodziców uczniów z klasy II, VI. Nie zabrakło również wykwintnych ciast i ciasteczek z dynią, bezglutenowych oponków, drożdżowych bułeczek z dynią i brzoskwinią czy puszystych pankejków podawanych z powidłem z dyni a także świeżo wyciskanego soku z tego warzywa.

Przygotowana degustacja cieszyła się po raz kolejny dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej i wywołała wiele pozytywnych emocji. Spotkanie stanowiło  również okazję do wspólnych rozmów, integracji, wymiany przepisów kulinarnych. Dodatkową atrakcją była wystawa tematyczna przygotowana przez uczniów kl. VI pod opieką p. A. Krupy dotycząca wartości odżywczych tego warzywa oraz cudowne prace przestrzenne z dyni wykonane metodą carvingu z  p. A. Dąbek podczas zajęć świetlicowych. Miło i „ze smakiem” spędzony czas na długo zostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością już czekamy na kolejne kulinarne wydarzenie.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.