DZIEŃ DZIECKA W LESIE

Utworzono dnia 08.06.2022, 10:43

Dzień Dziecka w lesie

1 czerwca 2022r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Tuszyma. Odwiedzili Rezer­wa­to­wą Hodowlę Konika Polskiego na terenie Leś­nic­twa Sokole. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali informacji  na temat konika polskiego. Hodowla wcześniej liczyła 8 koników. Na chwilę obecną są tam 3 koniki – klacze, ale wkrótce pojawi się źrebaczek. Pan leśniczy Łukasz Szatan, który był naszym przewodnikiem, apelował, aby odwiedzający nie dokarmiali koników.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie szkółki leśnej, znajdującej się za Przecławiem. Dzieci poznawały wybrane gatunki drzew, obejrzały budki dla ptaków i nietoperzy, zobaczyły jak pozyskuje się nowe sadzonki. Lekcja w leśnym otoczeniu sprzyja lepszemu przyswajaniu nowych  wiadomości przyrodniczych, a także przypomniała i utrwaliła te już znane.

Wyjazd z okazji Dnia Dziecka zakończył grill w wiacie edukacyjnej „Zielona klasa.”