DZIEŃ DZIECKA W STOBIERNEJ

Utworzono dnia 23.08.2016, 11:33

DZIEŃ DZIECKA W STOBIERNEJ

1 czerwca był ulubionym dniem w szkole. Nikt nie przyniósł, jak co dzień książek i zeszytów, ale uśmiech na twarzy i chęć na dobrą zabawę.  Uczniowie klas I – VI pod opieką wychowawców wybrali się autokarami do Osady Słowiańskiej w Stobiernej koło Dębicy. Podczas kilkugodzinnych warsztatów dzieci zapoznały się z różnymi czynnościami, którymi zajmowali się mieszkańcy średniowiecznych grodów. Wszyscy doskonale się bawili podczas warsztatów kulinarnych, garncarskich i łuczniczych - piekli własnoręcznie wykonane podpłomyki, lepili z gliny kubki i dzbanki, sprawdzali swoje umiejętności strzelania z łuku. Nasi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia Izby Wojów i Niewiast – tutaj dziewczynkom najbardziej spodobały się opowieści o dawnych strojach i ozdobach, natomiast chłopcom zdecydowanie przypadły do gustu zajęcia w zbrojowni, a szczególnie możliwość dotknięcia, a nawet przymierzenia kolczugi i hełmu. Dodatkową atrakcją wycieczki były odwiedziny w znajdującym się nieopodal Parku Owadów, w których zgromadzono 11 gatunków owadów w skali 1:200.

Tegoroczny Dzień Dziecka dla uczniów naszej szkoły należał niewątpliwie do bardzo udanych.

oprac. Jadwiga Rządzka