Utworzono dnia 17.10.2018, 21:28

„W naszej szkole jest wesoło”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Potocznie,  nazywany jest Dniem Nauczyciela. A nauczyciel, którego pamięta się do końca życia to ten, który wymaga, jest kompetentny, przyjazny i wyrozumiały.

Uczniowie sekcji artystycznej Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły przygotowali i zaprosili nauczycieli oraz pracowników obsługi na audycję radiową pt. „W naszej szkole jest wesoło” w której w humorystyczny sposób przedstawił różne scenki z życia szkoły. Znalazły się w nich śmieszne dialogi, zabawne wpisy z zeszytów uwag, dowcipy sytuacyjne.

Ze szkolnego radiowęzła popłynęła na koniec piosenka pt. „Chodź, pomaluj mój świat” z życzeniami  owocnej pracy, sił i wytrwałości w kształtowaniu umysłu i charakteru  młodego człowieka.