DZIEŃ GODNOŚCI OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ

Utworzono dnia 05.05.2022, 20:37

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Święto Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zostało ustanowione po to, aby pokazać solidarność z osobami z zaburzeniami intelektualnymi, a także zasygnalizować, z jakimi problemami mierzą się osoby niepełnosprawne we współczesnym świecie. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną żyją wśród nas. Często różnią się wyglądem, sposobem zachowania, wymową, ale nie oznacza to, że są gorsze. Wręcz przeciwnie, są doskonałym przykładem na to, że nawet mając trudności, można wiele osiągnąć.

Co roku z tej okazji odbywają się marsze, sympozja i panele dyskusyjne. Nasza szkoła włączyła się w tegoroczne obchody tego święta. Uczniowie i nauczyciele założyli pomarańczowy element garderoby i zrobili sobie zdjęcie   z pomarańczowymi serduszkami, kokardkami, chorągiewkami, balonikami,     bo kolor pomarańczowy jest mottem tej akcji. Z uczniami zostały przeprowadzone pogadanki na temat szacunku do osób niepełnosprawnych. W akcję włączyło się też przedszkole i świetlica szkolna. Zdjęcia zostały przesłane do Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, do Koła w Mielcu.