DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPETEK

Utworzono dnia 04.04.2023, 15:23

Dzień Kolorowych  Skarpetek

Dzień Kolorowych Skarpetek zorganizowany w naszej szkole przez SKW ,,Dzielmy się Sercem”  miał zwrócić uwagę całej społeczności szkolnej na Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Celem było uświadomienie wszystkim, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak my. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.

Dzień ten obchodzony jest dokładnie 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21parze chromosomów.

To był naprawdę kolorowy dzień.  Uczniowie i nauczyciele przyszli w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary,  pokazując, że różni nas tak niewiele od osób z zespołem Downa, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom – tak jak nasza niepasująca skarpetka.

Życzymy wszystkim osobom, obchodzącym w tym dniu swoje święto wiele radości i wspaniałych przyjaciół wokół siebie.