DZIEŃ KROPKI

Utworzono dnia 15.10.2023, 20:31

W dniu 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Po raz pierwszy dzień ten był obchodzony w 2009 roku a rozpoczęło go wydanie książki Petera Reynoldsa:” The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraznię i zabawę dzieci, aby odkrywać ich talenty. Ten  dzień był bardzo kolorowy ponieważ na ubraniach uczniów i nauczycieli królowały różnorodne kropki. Każdy chętny do pokazania swoich umiejętności plastycznych mógł  narysować rysunek który zaczynał się od kropki. Z namalowanych przez dzieci prac  wykonana została wystawka „ Kropkowa Galeria”.  Tego dnia można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w szkolnej kropkowej fotobudce, można też było zapoznać z historią Dnia Kropki z ulotek które leżały na stoliku obok gazetki. To był bardzo miły i wesoły dzień.