DZIEŃ MARCHEWKI

Utworzono dnia 29.03.2023, 22:52

„Owocowo-warzywny dzień marchewki”

W dniu 21 marca Szkolna Grupa „ Ekolożki i Ekolodzy” zorganizowała kolejną akcje promującą zdrowe nawyki żywieniowe pod hasłem „Owocowo-warzywny dzień - marchewka”. Do naszych działań przyłączyli się  tym razem uczniowie z kl. V, którzy od pewnego czasu poszerzają swoje zainteresowania kulinarne w ramach pozalekcyjnych zajęć #Laboratoria przyszłości. Uczniowie z kl. V wraz z opiekunem przygotowali pyszną surówkę z marchewki i jabłek, którą można było degustować w czasie przerw. Grupa Szkolnych „Ekolożek i Ekologów” podzieliła się zadaniami i przygotowała zarówno słodkie jak i kwaśne surówki i sałatki w których dominującym warzywem była marchewka. Na naszym stole nie zabrakło również ciasta marchewkowego podanego na wiele sposobów  i przepisów, babeczek, ciasteczek z marchewką oraz soku z marchewki. Przygotowana degustacja cieszyła się jak zawsze dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. Spotkanie było również okazją do wspólnych rozmów, wymiany przepisów oraz miłego spędzenia ze sobą czasu w czasie przerw.

Pierwszy dzień wiosny uważamy za uroczyście i świątecznie przywitany. Atmosfera jaka towarzyszy naszym akcjom i zaangażowanie uczniów sprawia, że już planujemy kolejną o czym dowiecie się niebawem.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.