EKOWALENTYNKI-CZYLI KOCHAMY RECYKLING

Utworzono dnia 16.02.2024, 11:45

EKO WAlENTYNKI - CZYLI KOCHAMY RECYKLING

W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do akcji „ Eko Walentynki” w ramach której  od wielu lat jej pomysłodawcy  pragną pokazać, że podczas święta zakochanych, na to najwspanialsze uczucie, zasługuje również Ziemia. Nasza codzienna troska o otaczający świat jest najlepszym dowodem miłości do naszej planety.

W dniu 14 lutego Szkolna Grupa „ Ekolożek i Ekologów” promowała w naszej szkole działania, którym przyświeca idea troski i miłości do  matki Ziemi. Szkolne „Ekolożki” w tym dniu stanęły na wysokości zadania i wcieliły się w rolę ekologicznych ekspertek przeprowadzając  lekcje i pogadanki w oddziale przedszkolnym i „0” oraz w klasach I, II i III. Wykorzystały do tego grę edukacyjną „ Eko –Bohater” , której celem była nauka właściwej segregacji śmieci oraz filmiki o recyklingu. Za prawidłowe odpowiedzi uczniowie otrzymywali pamiątkowe Eco -Serduszka  wykonane  z papieru pochodzącego z recyklingu.

W dniu 14 lutego nasze pojemniki przeznaczone do segregacji baterii wypełniły się po same brzegi i w ten właśnie sposób uczyniliśmy dobry uczynek dla naszej planety. Dodatkową atrakcją była możliwość zapoznania się z przygotowaną przez uczniów i wychowawcę świetlicy szkolnej oraz  grupę „ Ekolożek i Ekologów” wystawą tematyczną dotyczącą recyklingu. Na podsumowanie bardzo miłego i romantycznego dnia w szkole wszyscy uczniowie i dzieci otrzymały słodki upominek w postaci czekoladowo- piernikowych  serduszek, zakupionych w ramach mini- grantów uzyskanych na ten cel od pomysłodawcy akcji ekologa i podróżnika - Pana Dominika Dobrowolskiego.

Nasza akcja zbiórki baterii i innych działań proekologicznych oraz atrakcji im towarzyszących potrwa jeszcze do 22 kwietnia dlatego już dzisiaj zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców do przynoszenia zużytych baterii i wrzucania ich do specjalnie przygotowanych do tego pojemników.

Składamy serdeczne podziękowania Partnerom akcji za pomoc w organizacji zbiórki i recyklingu zużytych baterii oraz za przekazane fundusze w ramach mini-grantów na realizację atrakcji!