HAZARD? NIE DAJ SIĘ WCIĄGNĄĆ

Utworzono dnia 06.04.2022, 14:38

Akcja edukacyjna: „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

W dniu 31.03.2022 roku uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno- edukacyjnych zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!". Zajęcia zostały przeprowadzone przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej - panią asp. Anetę Czernecką  oraz pana st. apl. Krzysztofa Tęczę specjalistów służby celno – skarbowej w Przemyślu.

Akcja edukacyjna KAS organizowana jest w tym roku pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Celem akcji  jest  uświadomienie młodzieży, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

W czasie przeprowadzonego wykładu i prezentacji nasi uczniowie zgłębili wiedzę na temat zagrożeń wynikających  z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych oraz skutków jakie niesie za sobą uzależnienie od hazardu. Poruszono problem  nielegalnego hazardu i  punktów gier tworzonych w wielu miejscach - nawet w małych miejscowościach. Funkcjonariusze KAS zwrócili uwagę, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. O ile zmiana przepisów w tym zakresie wprowadziła w legalnych salonach regulamin odpowiedzialnej gry i zakazała gier osobom nieletnim, o tyle w nielegalnych punktach, nastawionych na maksymalny zysk, jest to nieistotne. Różne badania pokazują ryzyko zagrożenia uzależnieniem od hazardu przez młodych ludzi. Szczególnie niebezpieczne są pozornie niewinne gry internetowe. Często mają ukryte elementy hazardowe, które mogą prowadzić do uzależnienia, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

„Jak nie dać się wciągnąć”? Alternatywę i odpowiedź na to pytanie znajdziecie w załączonym filmiku przygotowanym w ramach kampanii. Zachęcamy do obejrzenia wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=0_Eobtz8Z04