"JEDYNA TAKA NOC"

Utworzono dnia 30.12.2023, 11:54

„Jedyna taka noc” –  apel z okazji Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas spotkań, wzajemnych życzeń i odczuwania najsilniejszego związku z naszymi polskimi tradycjami.

Dzień 22 grudnia był również w naszej szkole dniem szczególnym. Odbyły się wigilie klasowe, podczas których uczniowie wraz z wychowawcami dzieląc się opłatkiem życzyli sobie wszystkiego co najlepsze na nadchodzące święta oraz Nowy Rok. Następnie wszyscy spotkali się w holu szkoły, gdzie w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie kl. 8. Zaprezentowali bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny z recytacją wierszy o niepowtarzalnym klimacie grudniowej nocy, śpiewem pastorałek oraz prezentacją fragmentów bajki o narodzeniu Pana Jezusa. Na koniec prowadzący zaprosili wszystkich do wspólnego kolędowania, po czym w szkole głośno i radośnie zabrzmiały m. in. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”.

Zapaliła się gwiazda promienna na wschodzie

i rozbrzmiewa radosna nowina,

że w ubogiej stajence Bóg nam się narodził,

Mały Jezus – najświętsza dziecina.