KIERMASZ CHARYTATYWNY

Utworzono dnia 05.12.2023, 23:31
         21 listopada to szczególna data w kalendarzu, tego dnia bowiem obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. W tym dniu w naszej szkole na uczniów czekało wiele atrakcji, ciepłych słów oraz uśmiechów.  Korytarze szkolne ozdobione zostały hasłami, grafikami  i plakatami nawiązującymi tematycznie do tego święta. Pamiętajmy, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale przede wszystkim drobne gesty, które wywołują pozytywne emocje. Zawsze warto być życzliwym, bowiem nawet zwykłe miłe słowo może odmienić czyjś dzień”. Dlatego, nasze panie pedagog: p. M. Jagódka oraz p. E. Myjak przygotowały kosze, po brzegi wypełnione karteczkami, zawierającymi miłe słowa i pozdrowienia, a uczniowie  obdarowywali się nimi wzajemnie.
       Jednocześnie w tak wyjątkowym dniu, z inicjatywy Szkolnej Grupy Ekolożki oraz Świetlicy Szkolnej, została przeprowadzona akcja „Dajemy rzeczom drugie życie”. Przez ostatnie tygodnie uczniowie, rodzice, nauczyciele, przynosili do szkoły  rzeczy - m.in. gry, zabawki, upominki, figurki, książki i wiele innych przedmiotów, które zostały wystawione na szkolnym kiermaszu charytatywnym. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu „Dzielmy się sercem” podczas dwudniowego kiermaszu wykazali się dużym zaangażowaniem i pracowitością przy przygotowaniu oraz sprzedaży wystawionych przedmiotów. Dzięki wszystkim osobom, które włączyły się w akcję, udało się zebrać kwotę 1100,00 zł, która w całości zostanie przekazana na rehabilitację Mateuszka Padykuły z Dąbrówki Osuchowskiej.
       Kiermasz charytatywny  cieszył się  dużym zainteresowaniem, tak więc szczególnie
cieszy nas możliwość organizowania akcji, która łączy ze sobą aspekt ekologiczny, społeczny oraz charytatywny.
        Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom, którzy aktywnie włączyli się w tak piękną szkolną inicjatywę.