KOLĘDA MISYJNA

Utworzono dnia 03.01.2020, 22:47

Kolęda misyjna

W bieżącym roku szkolnym prawie 60 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Kolędzie Misyjnej. Kolędowanie odbyło się w dniu 29 grudnia 2019 roku. Kolędnicy Misyjni w 11 grupach kolędniczych pod opieką Panów Radnych i Rodziców odwiedzili domy w naszej miejscowości, zanosząc parafianom Dobrą Nowinę.

Uczniowie nauczyli się na pamięć tekstów scenki pt. „Z kolędą w domu” oraz przećwiczyli śpiew kolęd: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” i „Wśród nocnej ciszy”. W scence brały udział następujące postacie: Maryja z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef, Azjata, Afrykańczyk, Latynos, do niektórych grup dołączył też Aniołek.. Hasło kolędowania misyjnego w 2019 roku brzmiało: „YZGY HABAR! KEL BALALAR!”, wyrażone zostało  w języku kazachskim, używanym w Kazachstanie, gdzie misjonarze tarnowscy pracują od 1999 roku, a w języku polskim w wolnym tłumaczeniu oznacza: „DOBRA NOWINA! PRZYJDŹCIE DZIECI!”.

W bieżącym roku kolędowali:

Grupa I: Kacper Dziekan, Kinga Motyl, Wiktor Szałda, Damian Bukała, Nikodem Kantor

Grupa II: Amelia Górska, Maja Górska, Milena Padykuła, Oktawian Motyl, Rozalia Lubera

Grupa III: Zofia Żelazko, Krzysztof Ćwięka, Wiktoria Żelazko, Małgorzata Tychanowicz, Wojciech Tychanowicz, Adam Soboń

Grupa IV: Jagoda Ból, Oskar Węgrzyn, Natalia Głodzik, Natalia Trzpis, Nikola Hyjek

Grupa V: Amelka Jasionek, Karolina Wąż, Kacper Kantor, Igor Kuza

Grupa VI: Emilia Motyl, Nicolas Grzywa, Julia Wąż, Mateusz Bryła

Grupa VII: Oliwia Daniel, Sławomir Galary, Aleksandra Wiernasz, Iwona Krużel, Kacper Ozga

Grupa VIII: Dominika Chrabąszcz, Kacper Żelazko, Dawid Ogorzałek, Krystian Motyl, Piotr Zaliński

Grupa IX: Nicola Szpikowska, Magdalena Soboń, Michał Tychanowicz, Kacper Woliński, Kamil Dąbrowski, Jakub Głodzik

Grupa X: Gabriela Warenda, Michał Kozioł, Kinga Kozioł, Zuzanna Pęgiel, Wojciech Kozioł, Filip Leś

Grupa XI: Karolina Foltak, Kamil Grzywa ,Izabela Kobylarz, Weronika Kołodziej, Wiktoria Kołodziej, Hubert Ozga.

Ponadto kilkoro uczniów nauczyło się roli i przygotowało stroje, lecz ze względu na chorobę lub inne trudności nie mogło wziąć udziału w kolędowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do grona kolędników.

Po raz kolejny w  Kolędzie Misyjnej wzięła udział liczna grupa dzieci, z roku na rok stroje kolędników są coraz lepiej dopracowane, kolędnicy coraz staranniej ucharakteryzowani, corocznie powstają nowe gwiazdy i coraz ładniejsze skarbonki misyjne, nawiązujące do realizowanych projektów. Młodzież i najmłodsi uczestnicy są niezmiernie zadowoleni z podjęcia trudu kolędowania, już planują, jakie role będą odgrywać w następnym roku. Uczniowie podtrzymują kolędnicze tradycje, a także pomagają innym dzieciom na całym świecie.

Kolędnicy Misyjni spotkali się z gościnnym przyjęciem, ogromną życzliwością, otwartym sercem i dużą hojnością mieszkańców Trzciany. W wielu domach zostali też obdarowani pysznymi słodyczami, za co serdecznie dziękujemy.

W tym roku nasi  Kolędnicy Misyjni zebrali 4100 zł.  Ofiary te zostaną przeznaczone na  kilka nowych dzieł i kontynuację rozpoczętych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci. Pomagamy dzieciom : w Czadzie, Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Konga, Kazachstanie, Brazylii i Peru .