KOLĘDA MISYJNA

Utworzono dnia 26.01.2021, 12:39

Kolęda misyjna 2020 r.

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły włączają się w akcję kolędowania misyjnego.

Na okres Bożego Narodzenia 2020 r. . przypadała 28. edycja kolędników misyjnych. Tym razem, z powodu pandemii, przedsięwzięcie kolędników misyjnych miało wyjątkowo inną formę niż dotychczas. Ograniczyło się do przedstawienia scenki kolędowej w naszym Kościele Parafialnym w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia 2020 r.

W tegorocznej scence występowały 4 osoby: Maryja, Latynos, Afrykańczyk i Azjata. Inni zbierali datki przy wyjściu z kościoła. Scenkę ubogacił śpiew kolęd „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” przy akompaniamencie gitar i akordeonu.

Zorganizowano 3 grupy kolędnicze, które po każdej Mszy św. w pięknych strojach przedstawiały scenkę. Zbierano ofiary na pomoc rówieśnikom z krajów misyjnych. W tym roku kolędnicy pomagali dzieciom w Boliwii, Brazylii, Czadzie, Kamerunie, Republice Konga i Kazachstanie.

Hasło tegorocznego kolędowania to: Eitim canapó Tupã napé (wymawiamy: Einczin kanapo Tupa napé), zostało zaczerpnięte z języka guarani i oznacza: "Radujcie się, bracia, w Panu".

W kolędzie misyjnej brali udział:

- grupa 1 – po mszy o godz.7

Julia Wąż, Nikolas Grzywa, Emilia Motyl, Mateusz Bryła

Iwona Krużel, Aleksandra Wiernasz, Oliwia Daniel

- grupa 2 – po mszy o godz. 9

Kinga Kozioł, Michał Kozioł, Wojciech Kozioł, Gabriela Warenda, Hubert Ozga, Kacper Ozga, Filip Leś

- grupa 3 – po mszy o godz. 11

Emilia Cisło, Kamil Cisło, Zofia Żelazko, Kinga Motyl, Natalia Głodzik, Karolina Wąż, Amelia Jasionek, Nikola Hyjek

Akompaniamentem wsparli ich byli absolwenci naszej szkoły: Filip Kozioł, Oktawian Motyl, Adam Głaz.

Warto podkreślić, że mimo innej formy kolędowania nasi Kolędnicy Misyjni zebrali ok. 3000 zł.

Dzieciom, które podjęły trud kolędowania misyjnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w to wspaniałe dzieło i wsparli misje składamy serdeczne podziękowania.

Scenki kolędnicze można obejrzeć na stronie: