KOLĘDA MISYJNA 2022

Utworzono dnia 06.01.2023, 20:28

Kolęda Misyjna 2022

Uczniowie a zarazem wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Dzielmy się Sercem”,  działającego przy naszej szkole, zaangażowali się w Kolędę Misyjną.

W obecnym roku jeszcze nie odwiedzili naszych domów, ale mamy nadzieję, że uda się to za rok.  26 grudnia podczas każdej mszy świętej zaprezentowali scenkę oraz zakolędowali dla zebranych parafian.

Kolędnicy przebrani w piękne kolorowe stroje ubogacili liturgię oraz wprowadzili piękny klimat misyjny w naszym kościele. Parafianie na zakończenie wsparli ofiarami do puszek dzieła misyjne naszej diecezji, tym samym pomagając misjonarzom i misjonarkom w odległych krajach misyjnych. Kolędnicy zbierając ofiary dla swoich rówieśników z Republiki Środkowoafrykańskiej, Republiki Konga, Kamerunu, Peru, Kazachstanu, Kirgistanu i Uzbekistanu przyczyniają  się  do polepszenia bytu dzieci na innych kontynentach i poznania Dobrej Nowiny o Panu Jezusie.

Ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność dla rodziców i opiekunów za chęć i pełne zaangażowanie w to misyjne dzieło w naszej parafii a kolędników obdarował słodkim łakociem.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie :