KOLĘDNICY MISYJNI NA FERIACH

Utworzono dnia 17.02.2020, 21:52

Kolędnicy Misyjni na feriach

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w  Dniach Formacji  dla Kolędników Misyjnych w Czchowie. Podczas tegorocznych ferii skorzystało z tej formy wypoczynku 11 uczniów naszej szkoły z klasy 7 i 6. Był to czas pracy nad sobą, pogłębiania wiedzy o misjach   i nie tylko, spotkania wielu ciekawych ludzi, integracji z rówieśnikami, zawierania nowych przyjaźni. Uczestnicy mile wspominają ten sześciodniowy pobyt:

- Ferie w Czchowie to super przeżycie. To odpoczynek od zajęć szkolnych,   ale i mocne przeżycia duchowe. Oprócz zabaw, gier, spacerów była chwila na wyciszenie.

- Podobały mi się spacery, fajne zajęcia w grupach, różne gry planszowe i śpiewanie piosenek oraz Gala Czchowskich Ananasów.

- Myślę, że w tym roku pojadę na wakacje do Czchowa, bo było super.

Wrócili trochę niewyspani,  z głosem zachrypniętym od śpiewania, ale z pięknymi wspomnieniami i wzbogaceni od środka.

Ponadto uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Misyjnej „20 lat posługi tarnowskich misjonarzy w Kazachstanie”. Dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami tego konkursu i  otrzymało pamiątkowe dyplomy a także piękne nagrody podczas XXII Diecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych, które odbyło się 11 stycznia 2020 r. w parafii pw. św. Antoniego w Krynicy.