KONCERT PATRIOTYCZNY "MOBILNEJ FILHARMONII"

Utworzono dnia 13.12.2022, 09:37

KONCERT PATRIOTYCZNY „MOBILNEJ FILHARMONII”

"Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć"

Oskar Kolberg

Końcem listopada przyjechała do naszej szkoły po raz drugi „Mobilna Filharmonia”. Koncert „Polski śpiewnik narodowy, śpiewamy pieśni legionowe" rozpoczęliśmy hymnem narodowym. Podczas koncertu zaprezentowane zostały pieśni legionowe, których słowa przypomniały nam czasy sprzed 104 lat, w których przyszło żyć i walczyć bohaterom o naszą wolność. Żołnierskie piosenki bardzo podobały się dzieciom, które chętnie włączyły się do ich śpiewania. Zabrzmiały takie utwory jak: Piechota, Legiony, Pierwsza kadrowa, Wojenko, wojenko, Przybyli ułani pod okienko, Rozkwitały pąki białych róż, Bo w piechocie fajno jest i wiele innych. Wielkie brawa dla naszych uczniów (nawet tych najmłodszych), gdyż ich śpiew został doceniony przez profesjonalnych muzyków, podsumowaniem: „Gramy ten koncert już trzy tygodnie, ale z takim śpiewem i zaangażowaniem jeszcze się nie spotkaliśmy”.

Krótkie pogadanki o symbolach narodowych, ciekawostki z polskiej historii, stroje ułanów, piechoty, marynarki wojennej, lotników oraz pokaz instrumentów, na których grali muzycy, dopełniły całość koncertu.