KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Utworzono dnia 23.08.2016, 12:08

Zakończenie roku szkolnego

Tradycyjnie w ostatni piątek czerwca (24 czerwca 2016 r.) nastąpił długo oczekiwany moment – dzień zakończenia roku szkolnego i początek wakacji. Po Mszy św. dziękczynnej w kościele parafialnym uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły na uroczystą akademię, którą przygotowali uczniowie klasy VI. Rozpoczęli ją polonezem by następnie skeczami, wierszami i piosenkami wspominać czas spędzony w podstawówce oraz pożegnać nauczycieli i młodszych kolegów. Było i zabawnie i nostalgicznie, gdyż świadomość, że coś się kończy i nigdy nie wróci zawsze wprowadza w nastrój refleksji tych, którzy kończą pewien etap swojego życia. Po występie szóstoklasistów swoje umiejętności taneczne zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 0 – III. Następnie pan dyrektor Stanisław Ćwięka omówił w skrócie miniony rok szkolny, podziękował uczniom za całoroczną pracę a rodzicom za pomoc w realizacji działań podejmowanych przez szkołę. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz świadectwa z czerwonym paskiem. Ostatnim akcentem tego dnia było spotkanie poszczególnych klas z wychowawcami, którzy życzyli swoim wychowankom udanego i bezpiecznego wypoczynku.

oprac. Jadwiga Rządzka