KONKURS EKOLOGICZNY

Utworzono dnia 12.04.2023, 10:09

I Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Myśl ekonomicznie – żyj ekologicznie”

Z radością informujemy, że uczeń kl. VII naszej szkoły, Hubert Ozga został laureatem w kategorii – praca plastyczna, w I Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Myśl ekonomicznie – żyj ekologicznie” pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu.

Celem konkursu było:

• rozwijanie i poszerzanie wrażliwości dzieci i młodzieży na piękno przyrody,
  • podwyższenie poziomu edukacji ekologicznej środowiska lokalnego,
  • propagowanie zachowań przyjaznych środowisku poprzez: - wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w oszczędnym zarządzaniu budżetem domowym,
  • segregowanie odpadów (recykling) jako sposobu ponownego wykorzystania materiałów,
  • zachęcenie do działalności artystycznej będącej wyrazem fascynacji naturą,
  • kształtowanie zachowań zmierzających do świadomego i odpowiedzialnego postępowania związanego z ochroną środowiska,
  • doskonalenie umiejętności tworzenia utworu literackiego,
  • promowanie dzieci uzdolnionych poprzez umożliwienie prezentacji ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców,
  • ujawnianie talentów i promocja uzdolnionych uczniów.

W konkursie wzięło udział łącznie ośmioro uczniów i uczennic z naszej szkoły. Konkurs podzielony był na dwie kategorie wiekowe:

• Klasy IV - VI Szkół Podstawowych - konkurs literacki
  • Klasy VII - VIII Szkół Podstawowych - konkurs plastyczny

W konkursie literackim udział wzięły uczennice z kl. V i VI naszej szkoły: Emilia Cisło (dyplom wyróżnienia), Maja Kasprzak i Wiktoria Żelazko. W konkursie plastycznym szkołę reprezentowali uczniowie z kl. VII i VIII: Hubert Ozga, Zuzanna Pęgiel i Gabriela Warenda, Amelia Górska, Małgorzata Tychanowicz.

Serdecznie gratulujemy Hubertowi zdobycia zaszczytnego tytułu laureta konkursu. Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i pracę włożoną w przygotowanie.

W załączonej fotorelacji prezentujemy prace konkursowe, które brały udział w konkursie.