KONKURS MISYJNY

Utworzono dnia 16.11.2023, 22:04

KONKURS MISYJNY

W dniu 27 października 2023 r. uczniowie z klasy VII i VI brali udział w I etapie konkursu diecezjalnego „Osoba ks. Jana Czuby, męczennika w Republice Konga w kontekście 50-lecia misji diecezji tarnowskiej”. Do konkursu zgłosiło się ośmioro uczniów: Mikołaj Kapinos, Gabriela Kozioł, Hubert Leś, Wojciech Wąż i Wiktoria Żelazko z klasy VII oraz Milena Basztura, Grzegorz Soboń, Alicja Wiernasz z klasy VI. Uczestnicy mieli za zadanie w ciągu 45 minut rozwiązać test składający się z 30 pytań, dotyczących życia, działalności misyjnej i męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby, a także 50-ciu lat obecności księży tarnowskich na misjach.

W I etapie konkursu najwyższe wyniki osiągnęli: Wiktoria Żelazko, Grzegorz Soboń i Alicja Wiernasz. W II etapie konkursu, który odbył się w dniu 15 listopada 2023 r. w auli Seminarium Duchownego w Tarnowie, naszą szkolę reprezentował uczeń klasy VI –Grzegorz Soboń. Jako finalista otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom i finalistom gratulujemy!

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Barbara Nowak Małopolski Kurator Oświaty, J.E. ks. bp Andrzej Jeż, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji.