KONKURS SZOPEK KRAKOWSKICH

Utworzono dnia 29.12.2018, 22:41

Szopka Krakowska

Przed świętami w naszej szkole zagościły szopki krakowskie. Ogłoszony przez szkołę konkurs przerósł nasze oczekiwania. Wykonano dwanaście różnorodnych budowli przestrzennych, bogato zdobionych, mieniących się feerią barw, błyszczących srebrem i złotem, nawiązujących do architektury zabytków Krakowa.

Każda szopka to inne przedstawienie sceny Narodzenia Pana Jezusa, to realizacja innego pomysłu, wykorzystanie innych materiałów, inna technika wykonania, inny zamysł artystyczny. Szopki zostały wykonane przez Rodziców i uczniów. Są naprawdę przepiękne, wykonane z dbałością o każdy szczegół. Szczególnie cieszą nas prace wykonane samodzielnie przez grupy uczniów z klas: V, VI i VII.

W ostatnim dniu nauki w starym roku, 21 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie przez Pana Dyrektora nagród książkowych o tematyce bożonarodzeniowej i pamiątkowych dyplomów uczniom i przedszkolakom.

Nagrody otrzymali:

Przedszkole- Kornelia Głodzik i Kamil Cisło

Klasa I- Patrycja Fyk i Emilia Cisło

Klasa II-Maksymilian Małek, Michał Kozioł, Izabela Kobylarz, Wiktoria Żelazko, Wojciech Wąż

Klasa III-Filip Leś i Gabriela Warenda

Klasa IV-Krzysztof Ćwięka i Hubert Gudz

Klasa IV- Kacper Dziekan, Adam Soboń, Wiktor Szałda

Klasa IV-Małgorzata Tychanowicz i Zofia Żelazko

Klasa V- Sebastian Wąż, Jagoda Ból, Natalia Głodzik, Kacper Kantor, Michał Kantor, Natalia Trzpis

Klasa VI-Oliwia Łaz, Oliwia Daniel, Iwona Krużel, Nicolas Grzywa, Emila Motyl, Magdalena Soboń, Kacper Ozga, Mikołaj Warenda, Aleksandra Wiernasz, Julia Wąż

Klasa VII-Kacper Żelazko, Krystian Motyl, Dawid Ogorzałek, Kacper Woliński, Piotr Zaliński, Michał Tychanowicz

Klasa VII-Piotr Zaliński

Na zakończenie uroczystości wręczenia nagród Pan Dyrektor złożył całej społeczności szkolnej życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Szopki bożonarodzeniowe pięknie prezentowały się w hallu naszej szkoły, ozdabiając go i wnosząc świąteczny nastrój. W piątek po południu wystawa została przeniesiona do kościoła parafialnego, by w okresie świątecznym mogli ją obejrzeć wszyscy mieszkańcy Trzciany i goście przybywający na święta.