LEKCJA HISTORII

Utworzono dnia 30.10.2018, 21:40

Lekcja historii z Grupą Rekonstrukto

24 października. uczniowie naszej uczestniczyli w żywej lekcji historii przygotowanej przez  Grupę Artystyczną Rekonstrukto. W specjalnym programie „Ku Niepodległej” organizatorzy zaprezentowali realia życia i walki Polaków w długim i trudnym okresie zaborów. Nasi uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć kolekcję replik broni, przymierzyć żołnierskie stroje oraz wypróbować broń  polskich szwoleżerów i grenadierów z powstania listopadowego, kosynierów z powstania kościuszkowskiego czy też  legionistów gen. Dąbrowskiego. Był też pokaz musztry wojskowej z udziałem naszych chłopców, dziewczęta zaś wcieliły się w rolę sanitariuszek z I wojny światowej.

Po zakończonej lekcji wszyscy uczniowie mieli możliwość "postrzelać" z karabinów, potrzymać szablę i kosę czy też poleżeć na noszach.

Pokaz  był niezwykle interesującą wędrówką w  przeszłość naszej ojczyzny, a takie lekcje stanowią dowód, iż historia wcale nie musi być nudna.