LOGUJ SIĘ Z GŁOWĄ, CZYLI JAK BEZPIECZNIE KORZYSTAĆ Z INTERNETU

Utworzono dnia 12.04.2023, 09:40

Loguj się z głową, czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Uczniowie klasy I i III zakończyli realizację programu profilaktyki „Loguj się z głową” przygotowanego z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowe i Ministerstwa Zdrowia. Program jest odpowiedzią na zagrożenia wynikające  z powszechnego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. Jego celem jest dostarczenie wiedzy, a także kształtowanie postaw, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych oraz chronią dzieci i młodzież przed e-uzależnieniami.

Zajęcia prowadzone były przez pedagoga szkolnego. Uczniowie z pomocą szeryfa Cyberzachodu i pani szeryfowej stawiali czoła Dzikiej Bandzie – zagrożeniom związanym z używaniem Internetu i mediów cyfrowych, a także uczyli się radzenia z emocjami i komunikowania się. Poprzez rozwiązywanie kolejnych zadań zarówno główni bohaterowie, jak i uczestnicy projektu rozwijali swoje umiejętności psychologiczne, które pomagają w dokonywaniu mądrych wyborów w przyszłości. Wspólna podróż po Cyberświecie to propozycja do wspólnej zabawy dzieci zarówno podczas zajęć w szkole jak i z rodzicami w domu, do czego serdecznie zachęcamy.