MOBILNE PLANETARIUM "JUPITER" W NASZEJ SZKOLE

Utworzono dnia 24.10.2016, 14:27

Mobilne planetarium JUPITER w naszej szkole

W dniu 13 października 2016 roku gościliśmy w naszej szkole przenośne Planetarium Jupiter z Mielca. Uczniowie uczestniczyli w ciekawym pokazie astronomicznym, gdzie mieli świetną okazję do pogłębienia wiedzy przyrodniczej na temat zjawisk astronomicznych. Nadmuchiwana duża  kopuła w kształcie kuli stanowiła namiastkę przestrzeni kosmicznej. Wewnątrz odbyła się projekcja, dzięki której uczniowie naszej szkoły, łącznie z przedszkolakami, dowiedzieli się, jak powstały Galaktyki i Układ Słoneczny, poznali układ i ruch planet oraz wiele innych astronomicznych procesów.

Starsze dzieci dodatkowo obejrzały bardzo interesującą bajkę o życiu dinozaurów z efektami 3D. Zaciemnione wnętrze zapewniło niepowtarzalny klimat i umożliwiło dogłębne przeżycie każdej fazy multimedialnej projekcji. Uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała, ponieważ w przystępny sposób przybliżyła tajemnice kosmosu.

opac. Rafał Ćwięka