NA KONCERCIE "PROMYCZKÓW DOBRA"

Utworzono dnia 18.10.2016, 13:50

Na koncercie „PROMYCZKÓW DOBRA”

W dniu 13 października 2016r. odbył się w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu koncert zespołu „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza. Dziecięcy zespół wystąpił z okazji Dni Papieskich z repertuarem zatytułowanym: „Ulubione piosenki Papieża”.

Artyści wykonali między innymi takie utwory, jak: „Aureola”, „Dookoła słońca”, „Jezu, ufam Tobie”, „Kogo Pan Bóg kocha?”, „Hej, Baco!”, „Chodź, zrobimy wielki skok”.

Szczególnie spodobała nam się piosenka pt. „Modlitwa pięciu palców”, którą „Promyczki Dobra” śpiewały papieżowi Franciszkowi na pożegnanie na lotnisku w Balicach. A refren: „Przyjdź, Panie, ze swą łaską i miłosierdziem” rozbrzmiewał jeszcze długo po koncercie, był nucony i powtarzany przez uczestników występu. Warto dodać, że „Modlitwa pięciu palców” to piosenka napisana według modlitwy, którą ułożył sam papież Franciszek, gdy był jeszcze arcybiskupem Buenos Aires.

Młodzi artyści poruszyli serca widowni. W sali widowiskowej wszyscy bawili się wspólnie, tańczyli i śpiewali. Nasi uczniowie również zostali zaproszeni przez prowadzącego koncert ks. Andrzeja Mulkę do wspólnych tańców przed sceną.

Podczas trwania koncertu dzieci odpowiadały na pytania konkursowe. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Kacper Kantor (klasa III), Igor Kuza (klasa III), Ola Myszka (klasa VI) i Małgosia Tychanowicz (klasa II). Otrzymali oni płyty z filmami o Janie Pawle II i o objawieniach w Fatimie, Lourdes i Gwadelupie.

Dostaliśmy też w prezencie płytę z serii „Niezwykłe opowieści”, cz.1 „Objawienia Maryjne” z pozdrowieniami dla ks. Andrzeja Gadziny od ks. Andrzeja Mulki.

Uczniowie klasy II, III, IV i V składają serdeczne podziękowania księdzu katechecie za dofinansowanie wyjazdu na koncert do domu kultury.

oprac. Barbara Tychanowicz