NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA

Utworzono dnia 14.04.2024, 20:35

NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA

II Konkurs Pisanek Wielkanocnych pod Honorowym Patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Starosty Powiatu Mieleckiego, Prezydenta Miasta Mielca, Wójta Gminy Mielec cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Uczniowie z niezwykłym zapałem przystąpili do działania i różnymi technikami plastycznymi wykonali kilkanaście prac konkursowych. Pisanki wielkanocne przygotowali: Nikola Zalińska, Hanna Sypek, Paweł Cisło – przedszkole, Aleksandra Ćwięka – klasa I, Kamil Cisło i Bartłomiej Zaliński – klasa II, Jakub Skrzypek i Wojtek Tychanowicz – klasa IV, Aleksandra Kapinos – klasa V, Emilia Cisło, Patrycja Fyk, Łucja Kantor i Alicja Wiernasz – klasa VI.

Organizatorami konkursu była Fundacja „Życie Miodem Słodzone” i Pasieka Maciejka. Prace należało dostarczyć na Plac Armii Krajowej 24 marca – w niedzielę palmową podczas odbywającego się tam II Jarmarku Wielkanocnego.

Konkurs odbywał się w 4 kategoriach:

- dzieci i młodzież,

- dorośli,

- rodziny,

- grupy i stowarzyszenia do 30 osób.

Komisja konkursowa w następującym składzie:

Anna Surowiec – plastyczka Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie – przewodnicząca jury

Agata Dąbek – wychowawca świetlicy, nauczycielka plastyki – członek jury

Lidia Płotnikiewicz – plastyczka, nauczycielka plastyki, – członek jury

Urszula Kapuścińska- Kopacz – nauczycielka plastyki – członek jury

Jacek Warcholak – koordynator wydarzenia – członek jury,

dokonała oceny  wystawionych w Galerii Navigator pisanek.

Patronat medialny objęli m.in.: hej.mielec.pl, korso.pl, wcj24.pl, Radio LELIWA.

Po świętach, 3 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w Galerii Navigator odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach, a także słodkich upominków wszystkim uczestnikom konkursu.

W kategorii dzieci i młodzież dwóch uczniów z naszej szkoły znalazło się na podium i otrzymało nagrody pieniężne:

I nagroda - Bartłomiej Zaliński – 500 zł

III nagroda – Kamil Cisło – 200 zł

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu na najpiękniejszą pisankę gratulujemy  i dziękujemy za zaangażowanie i kultywowanie świątecznych tradycji!