NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ

Utworzono dnia 26.01.2020, 13:58

„NIE PAL PRZY MNIE, PROSZĘ”

W pierwszym półroczu wszyscy uczniowie klas I – III uczestniczyli w realizacji Programu Edukacji Antytytoniowej „Nie pal przy mnie, proszę”. Realizacja programu odbyła się we współpracy  z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Mielcu.

Wychowawcy klas we współpracy z pedagogiem od października do końca grudnia 2019 r. zrealizowali pięciogodzinne zajęcia warsztatowe prowadzone metodami aktywizującymi dostosowanymi do wieku dzieci. W programie zawarte zostały uporządkowane treści o charakterze profilaktycznym dotyczące zdrowia. Celem realizowanego programu było uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem oraz wykształcenie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem       i aktywnością wszystkich uczniów. Na podsumowanie realizacji programu ogłoszony został plastyczny konkurs profilaktyczny związany z treścią realizowanych zajęć. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klas I –III. Byli to następujący uczniowie:

Klasa I: Zuzanna Wąż, Julia Soboń, Jagoda Strąk

Klasa II: Alicja Wiernasz, Łucja Kantor, Nicola Grzelak, Milena Basztura, Karol Ławruk

Klasa III: Maja Górska, Jakub Soboń

Komisja konkursowa wyłoniła trzech zwycięzców przyznając im wyróżnienia. Otrzymali je: Jagoda Strąk z klasy I, Łucja Kantor z klasy II oraz Jakub Soboń z klasy III. Gratulujemy wyróżnionym i zapraszamy do obejrzenia galerii wszystkich prac, którą zamieszczono na szkolnej gazetce.