" O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM I NIE TYLKO" - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Utworzono dnia 07.10.2016, 11:28

W dniu 6 października 2016 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami: panem Marcinem Piątkiem i panem. Arkadiuszem Polakiem, dzielnicowymi Rewiru Dzielnicowego w Czerminie. Policjanci przeprowadzili pogadanki z uczniami w trzech grupach wiekowych: klasy IV-VI, klasy I-III oraz klasa „0” i przedszkolaki, na temat „Bezpiecznej drogi do szkoły i ze szkoły oraz różnego rodzaju zagrożeń”. Problematyka spotkania dotyczyła między innymi następujących zagadnień:

1) Bezpiecznego dowozu autobusem i drogi do szkoły i ze szkoły.

2) Bezpiecznego dowozu dzieci samochodami osobowymi do szkoły i ze szkoły, konieczności używania fotelików, podstawek i zapinania pasów bezpieczeństwa.

3) Bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze przez posiadaczy karty rowerowej.

4) Zagrożeń wynikających z dostępu do Internetu i korzystania z portali społecznościowych.

5) Niebezpieczeństw związanych z niewłaściwym korzystaniem z telefonów komórkowych.

6) Zagrożeń związanych z korzystaniem z urządzeń elektrycznych.

7) Właściwego zachowania w sytuacjach niepokojących i unikania kontaktu z osobami nieznajomymi.

Policjanci odpowiadali też na pytania uczniów, życzyli spokojnej i bezpiecznej pracy w szkole oraz apelowali o ostrożność i rozwagę.

oprac. Barbara Tychanowicz