O PSZCZOŁACH I LESIE

Utworzono dnia 11.12.2017, 08:59

O pszczołach i lesie

W dniu 21 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Wiolettą Okulską – pszczelarzem, właścicielką Pasieki MIMOZA w Trzcianie i Panem Mieczysławem Struzikiem  - Prezesem Koła Łowieckiego „Łoś” w Mielcu.

W pierwszej części spotkania odbyła się prelekcja na temat roli i znaczenia pszczół w środowisku. Pani Wioletta opowiadała ciekawostki o życiu pszczół, zadawała uczniom różne zagadki dotyczące „słodkich” owadów. Aby uświadomić nam ogromną rolę pszczół  Pani Wioletta przytoczyła powiedzenie Alberta Einsteina: „Jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia”.

Uczniowie mogli obejrzeć przenośny szklany ul z pszczelą rodziną, a także sprzęt służący do pozyskiwania miodu i naturalnego wosku pszczelego.

W drugiej części spotkania Pan Mieczysław Struzik poprowadził pogadankę na temat łowiectwa oraz ochrony ekosystemów leśnych. Następnie uczniowie wzięli udział w zabawie w odgadywanie odgłosów zwierząt żyjących w polskich lasach. Zagadki dźwiękowe nie były łatwe, ale udało się nam rozpoznać „odgłosy puszczy”.

oprac.: Barbara Tychanowicz