OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 20.11.2019, 22:22

GMINNE UROCZYSTOŚCI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Kontynuacją uroczystości rozpoczętych 8 listopada w naszej szkole z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości były gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2019r. w Czerminie. Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 9.00  mszą św. dziękczynną w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Klemensa w Czerminie, koncelebrowaną przez ks. proboszcza Pawła Fałowskiego i ks. wikariusza Marcina Kawę.

Po mszy św. odbył się przemarsz: pocztów sztandarowych, władz samorządowych, delegacji, zaproszonych gości i mieszkańców gminy Czermin pod pomnik "Bohaterów walki o wolność Ojczyzny" i na cmentarz parafialny, odśpiewanie  hymnu narodowego i „Roty”,   złożenie kwiatów pod pomnikiem oraz na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Następnie odbyła się uroczysta akademia na sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czerminie i koncert kapeli ludowej „Czerminiacy”.

Szkołę Podstawową w Trzcianie reprezentowali: Dyrektor, nauczyciele i pracownicy szkoły, członkowie Samorządu Szkolnego: Julia Wąż i Michał Tychanowicz oraz przedstawiciele społeczności szkolnej: Karolina Wąż, Damian Bukała i Igor Kuza. Delegacja uczniowska złożyła symboliczną, biało – czerwoną wiązankę kwiatów na  Grobie Nieznanego Żołnierza.

Organizatorami gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości byli: Samorząd Gminy Czermin, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Czerminie  i Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie.