PACZKI PROSTO Z SERCA

Utworzono dnia 23.12.2018, 20:08

Paczki prosto z serca

20 grudnia naszą szkołę odwiedzili  członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Militariów z Rzeszowa. Panowie Michał Flis i Przemysław Dekutowski   w żołnierskich mundurach z I i II wojny światowej przyjechali na finał zorganizowanej przez SU akcji Rodacy Bohaterom i odbiór zgromadzonej żywności dla Polaków na Kresach. Nasi goście podczas spotkania z uczniami klas I – VIII, opowiadali o Kresach i ich bohaterach,  ich wielkiej serdeczności, codziennym skromnym życiu, o emocjach i wzruszeniach, jakie towarzyszą przekazywaniu darów. Mówili, iż wydawać by się mogło, że jest to tylko żywność, ale dla obdarowanych jest to znacznie więcej. Jest to dowód pamięci i wdzięczności za bezinteresowną walkę o wolność Polski przed laty, świadomość, że żyją w Polsce rodacy, którym ich los nie jest obojętny. Opowiadali, że  świąteczne kartki, jak też pudełka po paczkach traktują jak drogocenne pamiątki.

Zebrana przez naszą szkołę żywność zostanie w całości przekazana Polakom na Litwie, dokładnie do miasteczka Soleczniki koło Wilna, gdzie Polacy stanowią 80% ludności i gdzie polską mowę słychać na każdym kroku.

Na razie kartony zostały przez naszych uczniów zapakowane do busa i zawiezione do Rzeszowa, skąd po przepakowaniu wyruszą do naszych Rodaków niosąc im radość, wdzięczną pamięć i podziękowanie za  piękne świadectwo patriotyzmu, jakie dają całym swoim życiem.