PIERWSZY DZIEŃ LATA - W SKANSENIE

Utworzono dnia 28.06.2021, 21:27

PIERWSZY DZIEŃ LATA - W SKANSENIE

W dniu 21 czerwca uczniowie klasy VI i VII wybrali się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Obejrzeli dawne zabudowania  wiejskie Lasowiaków i Rzeszowiaków. Zwiedzili m.in. młyn  wodny z 1897 r. z Żołyni Dolnej koło Łańcuta , chłopskie chaty, karczmę z Hadli Kańczuckich z końca XIX w., szkołę z Trzebosi z 1881 r. i drewniany kościół pw. św. Marka z 1843 r., który został przeniesiony z Rzochowa. W budynku szkoły z Trzebosi odbywały się aktualnie zajęcia z kaligrafii.

Spacer po terenie skansenu zakończyli wspólnym grillowaniem w specjalnie dostosowanej do tego drewnianej wiacie. Niektórzy aktywnie wypoczywali, grając w piłkę i  badmintona. Pierwszy dzień lata, w którym mogliśmy nieco cofnąć czas i przenieś się na polską wieś z XIX wieku, upłynął nam w przyjemnej atmosferze.