PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Utworzono dnia 28.03.2022, 15:19

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Na rozpoczęcie kalendarzowej wiosny co roku z utęsknieniem czekają nasi uczniowie. Jest on obchodzony w szkołach na wiele sposobów. Uczniowie prześcigają się w pomysłach, jak radośnie i spontanicznie powitać wiosnę.

Uczniowie z młodszych klas zwykle topią tradycyjną kukłę marzannę wykonaną ze słomy, symbolizującą złą zimę. Starsi uczniowie przygotowują zabawne przebrania i barwne kostiumy. W niektórych szkołach tego dnia świętują Dzień Piżamy ,Dzień bez Plecaka lub zamieniają się z nauczycielami rolami i sami prowadzą lekcje. Choć są i tacy uczniowie, którzy najchętniej spędziliby ten dzień na wagarach.

W tym roku dziewczyny z naszej szkoły odpowiedziały na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i powitały wiosnę w kolorowych sukienkach. 21 marca przebiegał pod hasłem: „Załóż sukienkę, przywitaj Wiosenkę!”. No i w szkole od razu zrobiło się barwnie i radośnie. Dziewczyny pięknie zaprezentowały się w zwiewnych kolorowych sukienkach w kwiatki, wzorki, groszki, listki, motylki, w kratkę i w paski oraz inne desenie.