PODRÓŻ DO TURCJI

Utworzono dnia 03.06.2023, 21:39

Podróż do Turcji

29 maja w naszej szkole po raz kolejny odbyło się spotkanie z podróżnikiem grupy Trzask - p. Dariuszem Rocheckim, który bardzo ciekawie opowiadał o podróży do Turcji. W swojej relacji przedstawił między innymi tradycyjne tureckie potrawy, egzotyczne krajobrazy tego kraju i różnorodność zabytków, ale przede wszystkim otwartość i serdeczność ludzi, których miał przyjemność tam spotkać. Podczas prezentacji uczniowie poznali miasto Stambuł, leżące na dwóch kontynentach. Zapoznali się z historią starożytnej Troi, poznali wspaniałą antyczną przeszłość Efezu, wirowali jak Derwisze w tradycyjnym stroju i czuli się jak na tureckim kazaniu słuchając pozdrowień z Turcji.

W trakcie spotkania mogliśmy zobaczyć również kilka rekwizytów przywiezionych z Turcji.

Dziękujemy za bardzo ciekawą prezentację, może kiedyś będziemy mogli sami zobaczyć ten przepiękny i interesujący kraj.