PODRÓŻ Z "MOBILNĄ FILHARMONIĄ"

Utworzono dnia 03.06.2023, 11:26

Europejskie wojaże pełne muzycznych wrażeń”

Wakacje coraz bliżej. Na wakacyjne podróże wybraliśmy się już 31 maja 2023r., ale na razie tylko z Mobilną Filharmonią.

Wyruszyliśmy w muzyczny przegląd europejskich melodii, które rozbrzmiewają na niejednym deptaku nadmorskich miejscowości czy górskich miasteczek. Dzięki muzyce, będąc w różnych rejonach Europy i świata możemy poznawać ciekawych ludzi i ich kulturę.

Odbyliśmy muzyczną podróż po kilku krajach. Poznaliśmy ich flagi, stolice, przywitanie w danym języku, strój regionalny, taniec i utwór muzyczny pochodzący z danego państwa.Bonjour! France, tak rozpoczęliśmy muzyczną podróż, gdzieś w okolicach Paryża. Kolejno usłyszeliśmy Guten Morgen! i melodię niemiecką, potem irlandzką, ukraińską z Pryvit!, portugalską i przywitanie: Bom dia! oraz greckie  Kalimera! Gościliśmy też w Izraelu oraz na Słowacji. Był taniec irlandzki , a także słynny Grek Zorba.

Dużym zainteresowaniem cieszył się instrument z archipelagu portugalskiej Madery o nazwie brinquinho – złożony z lalek ubranych w tradycyjne stroje z małymi kastanietami.

Mogliśmy spróbować sami wydobyć z niego kilka dźwięków.

„Europejskie wojaże pełne muzycznych wrażeń” to bardzo intensywna podróż, podróż marzeń i ostatni w tym roku szkolnym koncert.

Dziękujemy za odwiedziny Muzykom z Mobilnej Filharmonii i 6 wspólnych spotkań w ciągu całego roku szkolnego.