PODSUMOWANIE AKCJI "LISTY PEŁNE RADOŚCI"

Utworzono dnia 04.07.2023, 13:27

LISTY  PEŁNE  RADOŚCI

Członkowie naszego Szkolnego Koła Wolontariatu ,,Dzielmy się Sercem” włączyli się w akcję: ,,Listy pełne radości”,  zorganizowaną przez Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Parczewie, która polegała na napisaniu listu do chorego, samotnego chłopca.

W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to, aby dzieci i młodzież chciały pomagać i wyrabiać w sobie dobre serce. Dzięki tej akcji uczniowie nie tylko pomogli Bartkowi, ale także dostrzegli, że nawet małymi gestami można pomagać i że nie wolno być obojętnym w sytuacji, gdy jest chory lub w potrzebie. Zastanowienie się nad tym, co napisać i jak ucieszyć chłopca wiele ich nauczyło. Zapewne docenili też to, że są zdrowi i że trzeba pomagać również swoim kolegom, którzy są w potrzebie.

Bartusiowi życzymy dużo, dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności, niech jego marzenia się spełniają.

Wszystkim autorom lisów pełnych radości bardzo dziękujemy.

Szkolne Koło Wolontariatu ,,Dzielmy się Sercem”