POLICJANCI W SZKOLE

Utworzono dnia 08.11.2017, 08:11

Policjanci w szkole

Jak co roku, 29 września, odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami. Pogadankę na temat bezpieczeństwa i różnego rodzaju zagrożeń poprowadził z uczniami klas IV-VII aspirant sztabowy Pan Mariusz Kalicki, natomiast młodszy aspirant Pan Sebastian Kusek spotkał się z uczniami klas I-III. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Poruszyli  także tematy związane z  bezpieczeństwem w życiu codziennym: w domu, w szkole, podczas zabawy w różnych miejscach.

Aspirant sztabowy Pan Mariusz Kalicki uświadomił uczniom, jakie zagrożenia związane są z „cyberprzemocą”, która polega na prześladowaniu, zastraszaniu, nękaniu, wyśmiewaniu innych osób z wykorzystaniem technik informacyjnych i komunikacyjnych, takich jak: serwisy społecznościowe, SMS-y, telefony komórkowe, strony internetowe. Przestrzegał przed przyjmowaniem gadżetów i urządzeń elektronicznych, które pozwalają zlokalizować posiadacza.

Policjanci zwrócili również uwagę na zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z przyjmowaniem od nieznajomych osób słodyczy, które mogą zawierać narkotyki.

Spotkania tego typu mają charakter prewencyjny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

oprac. Barbara Tychanowicz