POMAGAMY MISJOM

Utworzono dnia 03.01.2019, 22:15

Pomagamy misjom

Prawie 70 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Kolędzie Misyjnej w dniu 30 grudnia 2018 roku. Kolędnicy Misyjni w 12 grupach kolędniczych pod opieką Panów Radnych i Rodziców odwiedzili domy w naszej miejscowości, zanosząc parafianom Dobrą Nowinę.

Uczniowie nauczyli się na pamięć tekstów scenki pt. „Z kolędą w domu” oraz przećwiczyli śpiew kolęd: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W scence brały udział następujące postacie: Maryja z Dzieciątkiem Jezus, św. Józef, Anioł, Afrykańczyk, Latynos. Hasło kolędowania misyjnego w 2018 roku brzmi: „Suma yatiyawi sana munapxta”, wyrażone jest w języku aymara, którym posługują się mieszkańcy Boliwii, gdzie pracują tarnowscy misjonarze, a w języku polskim oznacza: „Głosimy Dobrą Nowinę”.

W bieżącym roku kolędowali:

Grupa I: Emilia Motyl, Nicolas Grzywa, Julia Wąż, Magdalena Soboń, Mateusz Bryła

Grupa II: Iwona Krużel, Sławomir Galary, Oliwia Łaz, Oliwia Daniel, Kacper Ozga

Grupa III: Kinga Motyl, Michał Bajor, Klaudia Stachura, Dawid Ogorzałek, Krystian Motyl

Grupa IV: Natalia Głodzik, Kacper Kantor, Natalia Trzpis, Sebastian Wąż, Karolina Wąż

Grupa V: Zofia Żelazko, Michał Tychanowicz, Małgorzata Tychanowicz, Wojciech Tychanowicz, Jakub Soboń, Kamil Dąbrowski

Grupa VI: Gabriela Warenda, Michał Kozioł, Kinga Kozioł, Zuzanna Pęgiel, Wojciech Kozioł, Filip Leś

Grupa VII: Amelia Górska, Krzysztof Ćwięka, Karolina Kalicka, Maja Górska, Aleksandra Wilk, Michał Wilk

Grupa VIII: Rozalia Lubera, Wiktor Szałda, Kacper Dziekan, Adam Soboń, Damian Bukała

Grupa IX: Karolina Foltak, Kamil Grzywa, Weronika Kołodziej, Wiktoria Kołodziej, Hubert Ozga, Natalia Dziekan

Grupa X: Magdalena Wąż, Przemysław Bukała, Aleksandra Furtak, Kacper Żelazko, Oktawian Motyl

Grupa XI: Patrycja Sidur, Robert Kurdziel, Jakub Róg, Igor Łaz, Aleksandra Myszka

Grupa XII: Nicola Szpikowska, Piotr Zaliński, Dominika Chrabąszcz, Igor Kuza, Kacper Woliński

Ponadto kilkoro uczniów nauczyło się roli i przygotowało stroje, lecz ze względu na chorobę lub inne trudności nie mogło wziąć udziału w kolędowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku się uda.

Warto dodać, że z roku na rok w Kolędzie Misyjnej bierze udział coraz więcej dzieci, z roku na rok stroje kolędników są coraz lepiej dopracowane, kolędnicy coraz staranniej ucharakteryzowani, corocznie powstają nowe gwiazdy i coraz ładniejsze skarbonki misyjne, nawiązujące do realizowanych projektów. Młodzież i najmłodsi uczestnicy są niezmiernie zadowoleni z podjęcia trudu kolędowania, już planują, jakie role będą odgrywać w następnym roku.

Kolędnicy Misyjni spotkali się z gościnnym przyjęciem, ogromną życzliwością, otwartym sercem i dużą hojnością mieszkańców Trzciany. W wielu domach zostali też obdarowani pysznymi słodyczami, za co serdecznie dziękujemy.

W tym roku Kolędnicy Misyjni zebranymi ofiarami wesprą kilka nowych dzieł i kontynuację rozpoczętych projektów związanych z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Czadu, Madagaskaru, Peru oraz Rwandy i Burundi.

Ponadto kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie tematycznym dla kolędników ph. „25 lat posługi tarnowskich misjonarzy w Boliwii”. Po zapoznaniu się z materiałami na temat pracy misjonarzy uczniowie odpowiedzieli na pytania konkursowe i przesłali karty uczestnictwa do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.