POMOC DLA SCHRONISKA "CZEKADEŁKO"

Utworzono dnia 08.12.2022, 23:44

Pomoc dla schroniska „ Czekadełko”

Już od pięciu lat w miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziałów przedszkolnych, rodzice i nauczyciele angażują się w zbiórkę darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt. W tym roku szkolnym wspieraliśmy schronisko „Czekadełko w Wadowicach Dolnych. W akcję zaangażowało się z klas I-III i oddziałów przedszkolnych łącznie 28 dzieci i uczniów zaś z klas IV-VIII - 30 uczniów. Za swoje zaangażowanie i pomoc dzieci  z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I-III zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez naszego sponsora zaś uczniowie starszych klas punktami dodatnimi z zachowania. Akcję zbiórki darów przeprowadzali jak co roku członkowie Szkolnej Grupy „ Ekolożki” we współpracy z wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu „ Dzielmy się sercem”.

22 listopada zorganizowana została wycieczka do schroniska „ Czekadełko”  w Wadowicach Dolnych w której uczestniczyło 35 uczniów. Podczas wycieczki uczniowie przekazali zebrane w czasie zbiórki dary , zapoznali się z historią powstania schroniska, pracą wolontariuszy oraz mieli możliwość wyprowadzenia psów na spacer, co wzbudziło najwięcej pozytywnych emocji. To była naprawdę pozytywna lekcja dobroczynności za którą serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili i umożliwili nam ją przeżyć.

Szczegóły z tych wydarzeń do obejrzenia w fotorelacji: