POWITANIE WIOSNY W KLASACH I - III

Utworzono dnia 25.03.2022, 15:12

MARZANNO, MARZANNO TY ZIMOWA PANNO

DZIŚ CIĘ UTOPIMY, BO NIE CHCEMY ZIMY!

21 marca uczniowie klas 1-3, wraz z wychowawczyniami, w wesołym pochodzie udali się nad potok Wiśnia. Na czele grupy szły pierwszaki niosąc kukłę marzanny. Nad potokiem dzieci wyrecytowały krótkie wierszyki i z radością „pożegnały Zimę”.

W drodze powrotnej do szkoły na czele klas szły dzieci niosące gaik symbolizujący nadejście wiosny.

Po powrocie do szkoły dzieci spotkały się z panem leśniczym z Nadleśnictwa Tuszyma. Leśniczy opowiedział dzieciom o zwiastunach wiosny w lesie i w polu. Uczniowie mogli też obejrzeć bogaty zbiór owadów i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tych zwierzętach. Dzieci były bardzo zainteresowane opowieściami gościa, zadawały mu wiele pytań i z ciekawością przyglądały się kolekcji owadów.

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie kl. 3 założyli ogródek na parapecie okna. Dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jakie rośliny sadzimy o tej porze roku. Samodzielnie sadziły i siały w doniczkach i pojemnikach wybrane przez siebie roślinki. Będą o nie dbać i obserwować ich rozwój.