POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

Utworzono dnia 24.06.2019, 08:48

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów

19 czerwca usłyszeliśmy upragniony dzwonek na długą przerwę - wakacje. Zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Najpierw jednak, tradycyjnie, o godz. 8.00 w kościele parafialnym odbyła się Msza św. dziękczynna, po czym zgromadzeni na sali gimnastycznej rozpoczęliśmy uroczystą akademię.  Nie było to zwyczajne zakończenie roku szkolnego. Po raz pierwszy od 19 lat,       w wyniku reformy systemu oświaty, szkołę podstawową opuszczali uczniowie klasy VIII.  Żegnali szkołę i to do nich należała pierwsza część uroczystości. Pełna wspomnień, z nutą nostalgii, pewną dozą humoru oraz podziękowań dla nauczycieli, pracowników szkoły    i rodziców. Na ręce pana dyrektora przekazali klasowe tablo – pamiątkę spędzonych tutaj lat. Następnie do głosu doszli  młodsi koledzy naszych absolwentów, którzy  postarali się, aby to pożegnanie na długo pozostało w ich pamięci. Uczniowie z klasy VI i VII wręczyli swoim starszym koleżankom i kolegom upominki w postaci zabawnych medali oraz ziółek dla dziewcząt i ananasów dla chłopców. Skierowali też do nich ciepłe, życzliwe słowa, życzyli powodzenia oraz dokonywania trafnych wyborów.   Ostatnią częścią uroczystości było podsumowanie mijającego roku szkolnego, którego dokonał pan dyrektor. Przedstawił działania w jakie angażowała się szkoła, podziękował rodzicom a następnie wręczył nagrody najlepszym uczniom z klas I – VIII. Życzył wszystkim wspaniałego wypoczynku, a absolwentom dodatkowo dostania się do wymarzonych szkół.